עיצוב צעצועים - מהי חשיבות העיצוב ומה צריך כדי שיצליח?

עיצוב צעצועים פונה לשני קהלי יעד במקביל. הצעצוע מיועד כמובן אל הילד אך הלקוח שיבצע את הרכישה הוא מבוגר. הילד רוצה שיהיה לו כיף ושהמשחק בצעצוע יגרום לו הנאה. ככול שאפשרויות המשחק בצעצוע יהיו רבות כך ייהנה הילד מהצעצוע וכן מיצירת חוויות משחק שונות ומגוונות.

ההורה רוצה כמובן שהצעצוע ישמח את הילד, ושישמש אותו לאורך זמן. ההורה גם רוצה שהצעצוע יהיה בטוח לשימוש וכמובן שלא יתפרק גם כשהילד יחליט לבעוט בו לזרוק אותו וכו’. נושא משמעותי נוסף עבור ההורים הוא ההיבט ההתפתחותי שהשימוש בצעצוע מספק. משחק בצעצוע מוצלח יכול לפתח את הילד מוטורית וקוגניטיבית באופנים רבים.

מה חשוב שכל מעצב צעצועים יידע בתחילת תהליך העיצוב של צעצוע חדש?

מעצב שמתמחה בתחום הצעצועים צריך לשלוט בכל תקני הצעצועים במדינות השונות. המעצב צריך להכיר חומרים רלוונטיים לשימוש וכמובן להכיר את הטרנדים בקטגוריות השונות בהן הוא מפתח. צעצועים הם מוצרי צריכה לכל דבר ובחירה בחומרי גלם ובטכנולוגיות יקרות מדי יכולה לגרום לכך שהלקוחות יעדיפו אופציות פחות יקרות על המדף.

מה נדרש ממעצב הצעצועים כדי לייצר מוצר מצליח?

ישנם כמה מאפיינים חשובים שכל מעצב צעצועים חייב שיהיו בידיו:

  • ידע וקשר לעולם הטכנולוגיה ורקע בטכניקות שונות בעיצוב מוצרים בכדי ליצור את הצעצועים המתקדמים ביותר בהתאם לעולם הילדים ובכדי לתרום לשדרוג צעצועים קיימים.
  • גישה וזיקה לעולם הילדים, עם דמיון מפותח ואהבה אמיתית למשחק. מעצב צעצועים חייב להישאר מעודכן בתחומי העניין המשתנים  של הילדים ולהתאים אליהם את הצעצועים החדשים ולדעת כיצד לשדרג את הקיימים.
  • ידע על עולמם של התינוקות והילדים, רקע בהתפתחות תינוקות ופעוטות, ילדים ובני נוער כדי ליצור צעצועים שלא רק מבדרים ומשעשעים אותם אלא גם תורמים להתפתחותם.
  • אחריות רבה ותשומת לב לתהליך הייצור והתוצר. הצעצועים הינם מרכיב חשוב ומשמעותי בתהליך ההתפתחות וההתבגרות ובעלי השפעה על עיצוב היחסים של הילד עם הסביבה.

האתגר המשמעותי של מעצב הצעצועים הוא כמובן להמציא לחדש ולהפתיע את קהל היעד שלו – הילדים.

לפרוייקטים של צעצועים – כאן

Share on linkedin
Share on pinterest
Share on twitter
Share on facebook